Nagrade

  • 2006

    Juraj Fabri
    nagrada za scenografiju predstave Učene žene na 56. Festivalu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Jasna Badnjarević
    nagrada za kostimohgrafiju u predstavi Učene žene na 56. Festivalu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Mirko Pantelić
    nagrada za epizodnu ulogu (Aristo) u predstavi Učene žene na 56. Festivalu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Jelena Milić Zlatković
    nagrada za kreaciju lutaka u predstavi Čarobna svirala vilenjaka Milana na 56. Festivalu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Ansambl predstave Tvrdoglavo jaje
    nagrada za kolektivnu animaciju na Festivalu Pozorište zvezdarište u Beogradu

    Aleksandar Dragar
    nagrada za ulogu Brdimira u predstavi Čarobna svirala Vilenjaka Milana na festivalu Zlatna iskra u Kragujevcu

  • 2005

    Jovan Caran
    nagrada za kreaciju lutaka u predstavi Tvrdoglavo jaje na 55. Festivalu vojvođanskih pozorišta u Zrenjaninu

    Jovan Caran
    nagrada za scenografiju predstave Tvrdoglavo jaje na festivalu Zlatna iskra u Kragujevcu

    Danilo Mihnjević
    nagrada za ulogu Petla u predstavi Tvrdoglavo jaje na festivalu Zlatna iskra u Kragujevcu

    Nataša Milišić
    nagrada za ulogu Kokoške u predstavi Tvrdoglavo jaje na festivalu Zlatna iskra u Kragujevcu

    Jovan Caran
    nagrada za kreaciju lutaka u predszavi Tvrdoglavo jaje na Festivalu pozorišta za djecu u Kotoru

    Ansambl predstave Tvrdoglavo jaje
    nagrada za skupnu animaciju u predstavi Na Festivalu pozorišta za djecu u Kotoru

    Olgica Trbojević nagrada za ulogu Komete Reponje u predstavi Zvezdica spavalica na 38. Festivalu lutkarskih pozorišta u Zemunu

    Predstava Tvrdoglavo jaje
    nagrada za za visok umetnički nivo na Festiću u Beogradu

    Vladimir Grubanov
    nagrada grada Zrenjanina za uočljiv diprinos uspesima Lutkarske scene narodnog pozorišta Toša Jovanović

    Jovan Torački
    nagrada Laza Telečki za ulogu u predstavi Emigranti na Danima Laze Telečkog u Kumanima

    Anđelika Simić
    nagrada za ulogu u predstavi Četvrta sestra na festivalu Borini dani u Vranju

    Nataša Luković
    godišnja nagrada grada Zrenjanina mladom i potvrđenom umetniku za postignute rezultate

  • 2004

    Jelena Milić Zlatković
    nagrada za kreaciju lutaka u predstavi Car bumbar na festivalu Pozorište zvezdarište u Beogradu

    Predstava Mala Ruža
    agrada za predstavu decenije na 10. Festivalu ekološkog pozorišta u Bačkoj Palanci

    Radoslav Milenković
    nagrada za režiju predstave Četvrta sestra na 54. Festivali pozorišta Vojvodine u Subotici

    Goran Ibrajter
    nagrada Nikola Peca Petrović za najboljeg upravnika vojvođanskih pozorišta na 54. Festivalu u Subotici

    Mirjana Šajtinac
    nagrada za glavnu ulogu, Kapetana Džona Piplfoksa u predstavi Kapetan Džon Piplfoks na 37.festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Subotici

    Kristina Mirkov
    nagrada za ulogu Pećine u predstavi Kapetan Džon Piplfoks na 37. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Subotici

    Danilo Mihnjević
    nagrada Milena Sadžak za ulogu Gusara Konovala u predstavi Kapetan Džon Piplfoks na 37. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbioje u Subotici

    Irena Tot
    nagrada Janko Vrbnjak za animaciju u predstavi A szivarvany alat na 37. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Subotici

    Danijel Kovačević
    godišnja nagrada grada Zrenjanina mladom i potvrđenom umetniku za postignute rezultate

  • 2003

    Jugoslav Krajnov
    nagrada Zlatni ćuran za ulogu Srete na 32. Festivalu Dani komedije u Jagodini

    Lidija Stevanović
    nagrada za ulogu Raise Pavlovne u predstavi Šuma na 53. Festivalu pozorišta Vojvodine u Kikindi

    Irena Tot
    nagrada za scenografiju predstave Mala princeza na festivalu Pozorište zvezdarište u Beogradu

    Dobrila Čorba
    nagrada za kreaciju lutaka u predstavi Mala princeza na festivalu Pozorište zvezdarište u Beogradu

    Ansambl predstave Mala princeza
    nagrada za kolektivnu animaciju na festivalu Pozorište zvezdarište u Beogradu

    Predstava Carski pevači
    nagrada za najbolju predstavu na međunarodnom Festivalu u Trgovištu (Bugarska)

    Irena Tot
    Olgica Trbojević
    Snežana Arsin Vekecki
    Miroslav Maćoš
    Andrija Poša
    nagrada za glumačka ostvarenja u predstavi Carski pevači na međunarodnom festivalu u Trgovištu

    Irena Tot
    specijalna nagrada za poetsku metaforu u predstavi Carevo novo odelo u zemlji čuda na Međunarodnom festivalu pozorišta za djecu u Kotoru

    Predstava Carski pevači
    nagrada za priču i glumu na 9. Festivalu ekološkog pozorišta u Bačkoj Palanci

    Predstava Car Bumbar
    nagrada za najbolju predstavu na 36. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Nišu

    Vladimir Pejković
    nagrada za muziku u predstavi Car bumbar na 36. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Nišu

    Aleksandar Dragar
    nagrada za epizodnu ulogu Kralja Kausa i Kapetana u predstavi Car bumbar na 36. Festivalu lutkarskihpozorišta Srbije u Nišu

    Mirjana Šajtinac
    nagrada za epizodnu ulogu Prvog i Drugog ministra u predstavi Car bumbar na 36. festivalču lutkarskih pozorišta Srbije u Nišu

    Jelena Milić Zlatković
    nagrada dečjeg žirija za najlepšu lutku (Princeza Nastasja) u predstavi Car bumbar na 36. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Nišu

    Sanja Ristić Krajnov
    godišnja nagrada grada Zrenjanina mladom i potvrđenom umetniku za postignute rezultate

    Miroslav Mađoš
    godišnja nagrada grada Zrenjanina mladom i potvrđenom umetniku za postignute rezultate

  • 2002

    Jovan Torački
    nagrada za epizodnu ulogu (Gladišev) u predstavi Život i priključenija vojnika Ivana Čonkina na 52. Festivalu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Adrijana Aneva
    nagrada za scenografiju predstave Mala sirena na 52. Festivalu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Veselin Anev
    nagrada za kreaciju lutaka u predstavi Mala sirena na 52. Festivalu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Željko Hubač
    nagrada za najbolji tekst na 35. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Zrenjaninu (Carevo novo odelo u zemlji čuda)

    Danilo Mihnjević
    nagrada za mušku epizodnu ulogu u predstvi Carevo novo odelo u zemlji čuda na 35. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Zrenjaninu

    Nataša Putić
    nagrada Milena Sadžak za najboljeg mladog glumca za ulogu u predstavi Carevo novo odelo u zemlji čuda na 35. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Zrenjaninu

    Irena Tot
    nagrada za glavnu žensku ulogu u predstavi Mesel a hold na 35. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Zrenjaninu

    Irena Tot
    nagrada za najbolju animaciju lutaka u predstavi Mesel a hold na 35. festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Zrenjaninu

  • 2001

    Jovan Torački
    nagrada za ulogu Siljana u predstavi Crna rupa na 51. Susretu pozorišta Vojvodine u Vršcu

    Ansamblu predstave Jana
    nagrada za skupnu animaciju u predstavi na 51. Susretu pozorišta Vojvodine u Vršcu

    Aleksandar Saša Popović
    nagrada za scensku muziku u predstavi Jana na 51. Susretu pozorišta Vojvodine u Vršcu

    Maša Jeremić
    nagrada za tekst predstave Jana na 7. Festiću u Beogradu

    Dobrila Čorba
    nagrada za kreaciju lutaka u predstavi Jana na 7. Festiću u Beogradu

    Jugoslav Krajnov
    plaketa za glumačko ostvarenje u ulozi Skapena u predstavi Skapenove spletke na 21. Festivalu glumca Ljubiša Jovanović u Šapcu

    Irena Tot
    nagrada za ulogu Papagaja u predstavi Mala sirena na 34. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Novom Sadu

  • 2000

    Nataša Putić
    nagrada za ulogu Male princeze u predstavi Mala princeza na 6. Međunarodnom festivalu pozorišta za decu u Subotici

    Predstava
    Igramo se Kandida

    nagrada za najbolju predstavu na 6. Festiću u Beogradu

    Marja, Mima i Bane Janković
    specijalna nagrada za kreaciju lutaka u predstavi Igramo se Kandida na 6. Festiću u Beogradu

    Snežana Arsin i Danilo Mihnjević
    nagrada za animaciju u predstavi Igramo se Kandida na 6. festiću u Beogradu

    Jugoslav Krajnov
    specijalna nagrada za ulogu Pripovedača u prdstavi Igramo se Kandida na 6. Festiću u Beogradu

    Aleksandar Saša Popović
    nagrada za muziku u predstavi Jana na 33.Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Subotici

    Edit Tot
    nagrada Milena Sadžak za ulogu Jane u predstavi Jana na 33. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Subotici

    Snežana Arsin
    Olgica Trbojević
    Tatjana Reljin
    Nataša Putić
    nagrada Janko Vrbnjak za skupnu animaciju u predstavi Jana na 33. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Subotici

    Predstava Carski pevači
    nagrada za najbolju predstavu na Kulturnom bijenalu Jugoistočne Evrope u Solunu

  • 1999

    Predstava Carski pevači
    nagrada za najbolju predstavu u kategoriji predstava za decu na 49. Susretu pozorišta Vojvodine u Novom Sadu

    Srboljub Stanković
    nagrada za režiju predstave Carski pevači na 49. Susretu pozorišta Vojvodine u Novom Sadu

    Srboljub Stanković
    nagrada za scenografiju predstave Carski pevači na 49. Susretu pozorišta Vojvodine u Novom Sadu

    Edit Tot
    nagrada za ulogu Mačke u predstavi Carski pevači na 49. Susretu pozorišta Vojvodine u Novom Sadu

    Tihomir Mačković
    nagrada za kreaciju lutaka u predstavi «Carski pevači» na 49. Susretu pozorišta Vojvodine u Novom Sadu

    Aleksandar Saša Popović
    nagrada za muziku u predstavi Mala princeza na 49. Susretu pozorišta Vojvodine u Novom Sadu

    Predstava Antigona
    Specijalna nagrada na 6. Festivalu klasike u Vršcu, Vršačka pozorišna jesen

    Jovan Torački
    nagrada za ulogu Kreonta u predstavi Antigona na 6. Festivalu klasike u Vršcu, Vršačka pozorišna jesen

    Jovan Torački
    nagrada Zoranov brk za ulogu Kreonta u predstavi Antigona na 7. Danima Zorana Radmilovića u Zaječaru

    Predstava Mala princeza
    nagrada za najbolju predstavu u lutkarskom programu na 7.
    Jugoslovenskom festivalu
    pozorišta za djecu u Kotoru
    Irena Tot
    nagrada za režiju predstave Mala princeza na 7. Jugoslovenskom festivalu pozorišta za djecu u Kotoru

    Danilo Mihnjević
    Grand prix za glumu i animaciju uloge Mlinarevog sina u predstavi Mala princeza na 7. Jugoslovenskom festivalu pozorišta za djecu u Kotoru

    Predstava Csaszari enekesek
    nagrada za najbolju predstavu na 32. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Zemunu

    Itrena Tot
    nagrada za ulogu u predstavi Csaszari enekesek na 32. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Zemunu

    Aleksandar Saša Popović
    nagrada za muziku u predstavi Csaszari enekesek na 32. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Zemunu

  • 1998

    Dejan Penčić Poljanski
    nagrada za režiju predstave Igramo se Kandida na 48. Susretu pozorišta Vojvodine u Sremskoj Mitrovici

    Marja, Mima i Bane Janković
    nagrada za kreaciju lutaka u predstavi Igramo se Kandida na 48. Susretu pozorišta
    Vojvodine u Sremskoj Mitrovici

    Miroljub Aranđelović Rasinski
    nagrada za scensku muziku u predstavi Igramo se Kandida na 48. Susretu pozorišta
    Vojvodine u Sremskoj Mitrovici

    Dejan Penčić Poljanski
    nagrada za istraživanje u oblasti lutkarskog Pozorišta u predstavi Igramo se Kandida na 31. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Beogradu

    Jugoslav Krajnov
    nagrada za ulogu Pripovedača u predstavi Igramo se Kandida na 31, Festivalu lutkarskih pozorišta
    Srbije u Beogradu

    Jovan Caran
    nagrada za ulogu Vuka u predstavi Tri praseta na 4. Festiću u Beogradu

    Viorel Flora
    nagrada grada Zrenjanina za scenografske i slikarske rezultate

  • 1997

    Predstava Pepeljuga
    nagrada za najbolju predstavu u kategoriji predstava za decu na 47. Susretu pozorišta Vojvodine u Kikindi

    Irena Tot
    nagrada za ulogu Pepeljuge u predstavi Pepeljuga na 47. Susretu pozorišta Vojvodine u Kikindi

    Ivana Mirkov
    nagrada za dizajn lutaka u predstavi Pepeljuga na 47. Susretu pozorišta Vojvodine u Kikindi

    Aleksasndar Saša Popović
    nagrada za muziku u predstavi Pepeljuga na 47. Susretu pozorišta Vojvodine u Kikindi

    Jovan Caran
    nagrada za najbolju mušku ulogu u predstavi Šareni svet na 3. Festiću u Beogradu

    Tihomir Mačković
    nagrada za kreaciju lutaka u predstavi Šareni svet na 3. Festiću u Beogradu

    Aleksandar Saša Popović
    nagrada za muziku u predstavi Šareni svet na 3. Festiću u Beogradu

    Ružica Savić Cvijetić
    plaketa sa Nušićevim likom za ulogu Ministarke u predstavi Gospođa ministarka na 14. Nušićevim danima u Smederevu

    Irena Tot
    nagrada za ulogu Balerine u predstavi Olovni vojnik na 30. Festivalu lutkarskih pozorišta u Nišu

  • 1996

    Milenko Pavlov
    nagrada za ulogu Artura Uia u predstavi Arturo Ui na 46. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Edit Tot
    nagrada mladom glumcu za ulogu Beti Dulitl u predstavi Arturo Ui na 46. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Miroljub Aranđelović Rasinski
    nagrada za scensku muziku u predstavi Arturo Ui na 46. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Predstava Kad cvetaju slonovi
    nagrada za najbolju predstavu u kategoriji Predstava za decu na 46. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Irena Tot
    nagrada za uloge u predsdtavama Kad cvetaju slonovi i Csillagocska na 46. Susretu pozorišta
    Vojvodine u Zrenjaninu

    Ivana Mirkov
    nagrada za dizajn lutaka u predstavi Kad cvetaju slonovi na 46. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Mirjana Šajtinac
    nagrada za glumu i animaciju Lisice u predstavi Patkica žutkica na 2. Festiću u Beogradu

    Vladimir Rebezov
    nagrada grada Zrenjanina za ukupne domete u scenografskoj i slikarskoj umetnosti

    Irena Tot
    nagrada za ulogu Pepeljuge u predstavi Pepeljuga na 29. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Zrenjaninu

    Snežani Arsin
    Srđanu Ivanoviću
    Miroslavu Maćošu
    Danilu Mihnjeviću
    Andriji Poši
    Nataši Putić
    Olgici Trbojević
    nagrada za animaciju Golubova u predstavi Pepeljuga na 29. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Zrenjaninu

  • 1995

    Jovan Torački
    nagrada za ulogu Borkina u predstavi Ivanov na 45. Susretu pozorišta Vojvodine u Vršcu

    Marijana Vićentijević
    nagrada SDUV mladom glumcu za ulogu Ane Petrovne u predstavi Ivanov na 45. Susretu pozorišta Vojvodine u Vršcu

    Marijana Vićentijević
    nagrada za najbolju glumačku minijaturu u predstavi Dama iz Maksima na Reviji pozorišnih
    komedija u Kruševcu

    Svetozar Kovačević
    nagrada za scensku muziku u predstavi Patkica žutkica na 28. Festivalu lutkarskih pozorišta
    Srbije u Novom Sadu

    Irena Tot
    nagrada za ulogu Lisice u predstavi Patkica žutkica na 28. Festivalu lutkarskih pozorišta
    Srbije u Novom Sadu

    Tihomir Mačković
    nagrada za ulogu Ježa u predstavi Patkica žutkica na 28. Festivalu lutkarskih pozorišta
    Srbije u Novom Sadu

    Predstava Kad cvetaju slonovi
    povelja Radio SPIN-a za najpoetičniju predstavu na 28. Festivalu lutkarskih pozorišta
    Srbije u Novom Sadu

    Ivana Mirkov
    nagrada za najbonjeg debitanta, kreatora lutaka u predstavi

    Patkica žutkica
    na 28. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Novom Sadu

  • 1994

    Velimir Mitrović
    nagrada Zlatni ćuran za režiju predstave Ožalošćena porodica na 23. festivalu Dani komedije u Jagodini

    Tihomir Mačković
    nagrada za kreaciju lutaka u predstavi Kutijica bajkalica na 44. Susretu pozorišta Vojvodine u Somboru

    Tihomir Mačković
    nagrada za ulogu Zeke lepotana u predstavi Nyusziszepseg na 44. Susretu pozorišta
    Vojvodine u Somboru

    Saša Vrabac
    nagrada za scensku muziku u predstavi Nyusziszepseg na 44. Susretu pozorišta
    Vojvodine u Somboru

    Irena Tot
    nagrada za ulogu Male Ruže u predstavi Mala Ruža na festivalu dečjih pozorišta Oton Tomanić u Subotici

    Irena Tot
    nagrada za ulogu Male Ruže u predstavi Mala Ruža na Festivalu jugoslovenskih dečjih pozorišta u Kotoru

    Vladimir Grubanov
    nagrada za scensku muziku u predstavi Mala Ruža na Festivalu jugoslovenskih dečjih pozorišta u Kotoru

    Irena Tot
    nagrada za ulogu u predstavi Drveni patak na 27. festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Subotici

    Irena Tot
    godišnja nagrada pozorišta za uspešna ostvarenja u toku sezone Miloje Ivanović – godišnja nagrada pozorišta za uspešna ostvarenja u sezoni

    Ružica Savić Cvijetić
    godišnja nagrada pozorišta za uspešna ostavrenja u sezoni

    Sandra Ilić
    godišnja nagrada pozorišta za uspešna ostvarenja u sezoni

    Irena Tot
    nagrada grada Zrenjanina za niz izuzetnih glumačkih rezultata u predstavama Lutkarske scene
    Narodnog pozorišta

  • 1993

    Predstava Mitovi Balkana
    nagrada UNICEF-a na Internacionalnom Fesivalu dečjih pozorišta u Atini (Grčka)

    Stevan Gardinovački
    nagrada za ulogu Đenera Nedića u predstavi Đeneral Milan Đ. Nedić na 43. Susretu pozorišta Vojvodine u Sremskoj Mitrovici

    Dušan Jakišić
    nagrada za ulogu Islednika u predstavi Đeneral Milan Đ. Nedić na 43. Susretu pozorišta Vojvodine u Sremskoj Mitrovici

    Irena Tot
    pohvala za ulogu Kneginjice u predstavi Hilperik na 43. Susretu pozorišta Vojvodine u Sremskoj Mitrovici

    Tihomir Mačković
    pohvala za ulogu Hilperika u predstavi Hilperik na 43. Susretu pozorišta Vojvodine u Sremskoj Mitrovic

    Lutkarska scena Narodnog pozorišta «Toša Jovanović»
    nagrada grada Zrenjanina za vrhunske rezultate u lutkarstvu

  • 1992

    Predstava Mitovi Balkana
    nagrada za najbolju predstavu na 42. Susretu pozorišta Vojvodine u Novom Sadu

    Srboljub Stanković
    nagrada za režiju predstave Mitovi Balkana na 42. Susretu pozorišta Vojvodine u Novom Sadu

    Milena Jeftić Ničeva Kostić
    nagrada za likovno rešenje predstave Mitovi Balkana na 42, Susretu pozorišta Vojvodine u Novom Sadu

    Zoran Hristić
    nagrada za scensku muziku predstave Mitovi Balkana na 42. Susretu pozorišta Vojvodine u Novom Sadu

    Bratislav Grbić
    nagrada za koreografiju i scenski pokret u predstavi Mitovi Balkana na 42. Susretu pozorišta
    Vojvodine u Novom Sadu

    Tihomir Mačković
    nagrada za kreaciju lutaka u predstavi Csillagocska na 42. Susretu pozorišta Vojvodine u Novom Sadu

    Irena Tot
    nagrada za ulogu Durandarte u predstavi Bajka o kralju jelenu na 25. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Beogradu

    Tatjana Reljin
    nagrada za ulogu Anđele u predstavi Bajka o kralju jelenu na 25. festivalu lutkarskih pozorišta Srbije

    Dušan Mitrović
    nagrada za scensku muziku u predstavi Bajka o kralju jelenu na 25. Festivalu lutkarskih pozorišta
    Srbije u Beogradu

    Svetlana Utješanović
    godišnja nagrada pozorišta za uspešna ostvarenja u toku sezone

    Jovan Caran
    godišnja nagrada pozorišta za uspešna ostvarenja u toku sezone
  • 1991

    Radoslav Dorić
    nagrada za režiju predstave Vlast na 41. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Miroljub Aranđelović
    Rasinski
    nagrada za scensku muziku u predstavi Vlast na 41. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Ansambl predstave Vlast
    pohvala za kolektivnu igru u predstavi na 41. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Predstava
    Bajka o kralju Jelenu
    nagrada za najbolju predstavu u kategoriji predstava za decu na 41. Susretu pozorišta
    Vojvodine u Zrenjaninu

    Irena Tot
    nagrada za ulogu Čarobnice Durandarte u predstavi Bajka o kralju jelenu na 41. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Miodrag Tabački
    nagrada za likovnu opremu predstave Bajka o kralju jelenu na 41. Susretu pozorišta
    Vojvodine u Zrenjaninu

    Dušan Mitrović
    nagrada za scensku muziku u predstavi Bajka o kralju jelenu na 41. Susretu pozorišta
    Vojvodine u Zrenjaninu

    Ansambl predstave Bajka o kralju jelenu
    pohvala za skupnu animaciju na 41. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Mirjana Šajtinac
    pohvala za ulogu Pantalonea u predstavi Bajka o kralju jelenu na 41. Susretu pozorišta
    Vojvodine u Zrenjaninu

    Tatjana Reljin
    pohvala za ulogu Anđele u predstavi Bajka o kralju jelenu na 41. Susretu pozorišta
    Vojvodine u Zrenjaninu

    Ivan Klemenc
    pohvala za scenski pokret u predstavi Bajka o kralju jelenu na 41. Susretu pozorišta
    Vojvodine u Zrenjaninu

    Emilija Mačković
    pohvala za režiju predstave Gyapju mese na 41. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Ansambl predstave Gyapju mese
    pohvala za animaciju na 41, Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Predstava Mitovi Balkana
    nagrada za najbolju predstavu na 24. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Zrenjaninu

    Srboljub Stanković
    nagrada za režiju predstave Mitovi balkana na 24. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Zrenjaninu

    Milena Jeftić Ničeva Kostić
    nagrada za likovnu opremu predstave Mitovi Balkana na 24. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Zrenjaninu

    Zoran Hristić
    nagrada za scensku muziku u predstavi Mitovi Balkana na 24. Festivalu lutkarskih pozorišta
    Srbije u Zrenjaninu

    Ansambl predstave Mitovi Balkana
    nagrada za kolektivnu igru na 24. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Zrenjaninu

    Irena Tot
    nagrada pozorišta povodom 45 godina postojanja za uloge u predstvama Mala Ruža i Bajka o kralju jelenu

    Dragan Đorđević
    nagrada pozorišta povodom 45 godina postojanja za uloge u predstavama Disidentska trilogija,
    Majka Hrabrost, Vlast i Mera

    Gordana Vinokić
    nagrada pozorišta povodom 45 godina postojanja za uloge u predstavama Majka Hrabrost i Vlast

    Mihajlo Foro
    nagrada pozorišta povodom 45 godina postojanja za uloge u predstavama Majka Hrabrost,
    Vila Rajski mir i Vlast
  • 1990

    Srboljub Stanković
    nagrada za režiju predstave Mala Ruža na 40. Susretu pozorišta Vojvodine u Pančevu

    Irena Tot
    nagrada za ulogu Male Ruže u predstavi Mala Ruža na 40. Susretu pozorišta Vojvodine u Pančevu

    Tihomir Mačković
    nagrada za kreaciju lutaka u predstavama Mala Ruža i Jancsi es Juliska na 40. Susretu pozorišta
    Vojvodine u Pančevu

    Eržebet Peči
    nagrada za ulogu Veštice u predstavi Jancsi es Juliska na 40. Susretu pozorišta Vojvodine u Pančevu

    Predstava
    Mala Ruža
    nagrada za najbolju predstavu na 23 Festivalu Lutkarskih pozorišta Srbije u Subotici

    Srboljub Stanković
    nagrada za režiju predstave Mala Ruža na 23. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Subotici

    Irena Tot
    nagrada za ulogu Male Ruže u predstavi Mala Ruža na 23. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Subotici

    Tihomir Mačković
    nagrada za kreaciju lutaka predstave Mala Ruža na 23. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Subotici

  • 1989

    Radoslav Dorić
    nagrada za režiju predstave Veliki Mak na 39. Susretu pozorišta Vojvodine u Vršcu

    Predstava Krilata krava
    nagrada za najbolju predstavu u kategoriji predstava za decu na 39. Susretu pozorišta Vojvodine u Vršcu

    Milena Jeftić Ničeva Kostić
    nagrada za scenografiju, kostim i kreaciju lutaka u predstavi Krilata krava na 39. Susretu pozorišta Vojvodine u Vršcu

    Irena Tot
    nagrada za ulogu Dečaka u predstavi Krilata krava na 22. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Nišu

  • 1988

    Irena Tot
    nagrada za ulogu Julke u predstavi Vesela kuća na 38. Susretu pozorišta Vojvodine u Somboru

    Tihomir Mačković
    nagrada za kreaciju lutaka u predstavi Vesela kuća na 38. Susretu pozorišta Vojvodine u Somboru

    Maja Kuzova
    nagrada za scenografiju i kreaciju lutaka predstave Hromi petlić na 21.Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Novom Sadu

  • 1987

    Mihajlo Foro
    nagrada Iskra kulture KPZ Vojvodine za dugogodišnji rad na afirmaciji profesionalnog i amaterskog pozorišnog života

    Olivera Begović
    nagrada za ulogu Ružice u predstavi Karijera na 16.Danima komedije u Jagodini

    Jovan Caran
    nagrada za ulogu Vuka u predstavi I mi trku za konja imamo na 37. Susretu pozorišta Vojvodine u Novom Sadu

    Višnja Kauzlarić Mandić
    nagrada za ulogu Aždajice u predstavi I mi trku za konja imamo na 37. Susretu pozorišta Vojvodine u Novom Sadu

    Tihomir Mačković
    nagrada za kreaciju lutaka predstave I mi trku za konja imamo na 37. Susretu pozorišta Vojvodine u Novom Sadu

    Predstava I mi trku za konja imamo
    nagrada za najbolju predstavu na Festivalu djeteta u Šibeniku

    Dragiša Kosara
    nagrada za ulogu u predstavi I mi trku za konja imamo na Bijenalu jugoslovenskog lutkarstva u Bugojnu

    Ansambl predstave I mi trku za konja imamo
    nagrada za scenski pokret na Bijenalu jugoslovenskog lutkarstva u Bugojnu

    Ansambl predstave Vesela kuća
    nagrada za kolektivnu animaciju na 20. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Prištini

  • 1986

    Budimir Pešić
    nagrada za ulogu Bukare u predstavi Hamlet u Mrduši Donjoj na 36. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Anđelka Davidovac
    pohvala za ulogu Anđe u predstavi Hamlet u Mrduši Donjoj na 36. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Miloje Ivanović
    pohvala za ulogu Puljize u predstavi Hamlet u Mrduši Donjoj na 36. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Predstava Bajka iz kofera
    nagrada za najbolju predstavu u kategoriji Predstava za decu na 36. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Živomir Joković
    nagrada za režiju predstave Bajka iz kofera na 36. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Branko Stojaković
    nagrada za scenografiju predstave Bajka iz kofera na 36. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Mihajlo Minja Đorđević
    nagrada za scensku muziku u predstavu Bajka iz kofera na 36. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Ansambl predstave Bajka iz Kofera
    pohvala za skupnu igru na 36. Susretu Pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

  • 1985

    Novak Bilbija
    nagrada za ulogu Mladoženje u predstavi Ženidba i udadba na 35. Susretu pozorišta Vojvodine u Pančevu

    Mirjana Vukojević
    nagrada za ulogu Devojke u predstavi Ženidba i udadba na 35. Susretu pozorišta Vojvodine u Pančevu

    Mirjana Vukojević
    nagrada za ulogu Devojke u predstavi Ženidba i udadba na 35. Susretu pozorišta Vojvodine u Pančevu

    Lilijana Ivanović (Arsenov)
    nagrada za režiju predstave Vrtić kod stare koze na 35. Susretu
    pozorišta Vojvodine u Pančevu

    Predstava Vrtić kod stare koze
    nagrada za najbolju predstavu u kategoriji predstava za decu na 35. Susretu pozorišta Vojvodine u Pančevu

    Predstava Bajka iz kofera
    nagrada za najbolju predstavu na 18. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Zrenjaninu

  • 1984

    Budimir Pešić
    nagrada za ulogu Žike u predstavi Sumnjivo lice na 34. Susretu
    pozorišta Vojvodine u Vršcu

    Vladimir Rebezov i Branka Petrović
    nagrada za jedinstvo scenografije i kostimografije u predstavi Sumnjivo lice na 34. Susretu pozorišta Vojvodine u Vršcu

    Višnja Kauzlarić Mandić
    nagrada za ulogu Gvozdenzube u predstavi Nemušti jezik na 34. Susretu pozorišta Vojvodine u Vršcu

    Tihomir Mačković
    za ulogu Konja Belca u predstavi Nemušti jezik na 34. Susretu pozorišta Vojvodine u Vršcu

    Živomir Joković
    nagrada Zlatni delfin za režiju predstave Rumena i stari lav na međunarodnom festivalu u Varni (Bugarska)

    Branko Stojaković
    nagrada Zlatni delfin za scenografiju predstave Rumena i stari lav na međunarodnom festivalu u Varni

    Tihomir Mačković
    nagrada Zlatni delfin za ulogu Lava u predstavi Rumena i stari lav na međunarodnom festivalu u Varni

    Mirjana Šajtinac
    nagrada Zlatni delfin za ulogu Cicana u predstavi Rumena i stari lav na međunarodnom festivalu u Varni

    Predstava Rumena i stari lav
    nagrada Bronzani delfin i treće mesto na Međunarodnom festivalu u Varni

    Narodno pozorište Toša Jovanović - Zrenjanin
    Orden zasluga za narod sa srebrnom zvezdom – priznanje Predsedništva SFRJ povodom 4 decenije rada
  • 1983

    Najbolja predstava Milo moje priviđenje
    u konkurenciji predstava za decu na 33. Susretu pozorišta Vojvodine u Somboru

    Milivoje Radaković
    nagrada za režiju predstave Milo moje priviđenje na 33. Susretu pozorišta Vojvodine u Somboru

    Irena Tot
    nagrada za ulogu Priviđenja u predstavi Milo moje priviđenje na 33. Susretu pozorišta Vojvodine u Somboru

  • 1982

    Mirjana Šajtinac
    nagrada za ulogu Cicana u predstavi Rumena i stari lav na 16. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Novom Sadu

    Tihomir Mačković
    nagrada za ulogu Lava u predstavi Rumena i stari lav na 16. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Novom Sadu

    Eržebet Peči
    nagrada za ulogu Rumene u predstavi Rumena i stari lav na 16. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Novom Sadu

  • 1981

    Milenko Pavlov
    nagrada Zlatni ćuran za ulogu Hljestakova u predstavi Revizor na 10. fesivalu «Dani komedije u Jagodini

    Mihajlo Foro
    nagrada za ulogu Bobčinskog u predstavi Revizor na 10. festivalu Dani komedije u Jagodini

    Lazar Brusin
    nagrada za ulogu Smrdića u predstavi Rodoljupci na 31. Susretu pozorišta Vojvodine u Novom Sadu

  • 1980

    Miodrag Tabački
    nagrada za scenografiju predstave Osvrni se u gnevu na 30. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Svetlana Utješanović (Vujičić)
    nagrada za ulogu Alison u predstavi Osvrni se u gnevu na 30. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

  • 1979

    Sava Damjanović
    nagrada Iskra kulture KPZ Vojvodine za veliki doprinos umetnosti glume

    Stojan Stojiljković
    nagrada za ulogu Agatona u predstavi Ožalošćena porodica na 29. Susretu pozorišta Vojvodine u Vršcu

    Vladimir Marenić
    nagrada za scenografiju predstave Ožalošćena porodica na 29. Susretu pozorišta Vojvodine u Vršcu

    Jovan Caran
    nagrada za ulogu Pure Moce u predstavi Kalamandarija na 29. Susretu pozorišta Vojvodine u Vršcu

    Lilijana Ivanović (Arsenov)
    nagrada za režiju predstave Kalamandarija na 13. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Beogradu

    Tihomir Mačković
    nagrada za ulogu Gaše u predstavi Kalamandarija na 13. Festivalu lutkarskih pozorišta Srbije u Beogradu

    Ansambl predstave Kalamandarija
    specijalna nagrada za skupnu igru celog Ansambla na 13. Festivalu lutkarskih Pozorišta Srbije u Beogradu

  • 1978

    Najbolja predstava – (Revizor)
    na 28. Susretu pozorišta Vojvodine u Pančevu

    Stevo Žigon
    nagrada za režiju predstave Revizor na 28. Susretu pozorišta Vojvodine u Pančevu

    Milenko Pavlov
    nagrada za ulogu Hljestakova u predstavi Revizor na 28. Susretu pozorišta Vojvodine u Pančevu

    Stojan Stojiljković
    nagrada za ulogu Gradonačelnika u predstavi Revizor na 28. Susretu pozorišta Vojvodine u Pančevu

    Mihajlo Foro
    nagrada za ulogu Bobčinskog u predstavi Revizor na 28. Susretu pozorišta Vojvodine u Pančevu

    Vladimir Rebezov
    nagrada za scenografiju predstave Revizor na 28. Susretu pozorišta Vojvodine u Pančevu

    Jasminka Ješić
    nagrada za kostimografiju predstave Revizor na 28. Susretu pozorišta Vojvodine u Pančevu

    Vladimir Rebezov
    pohvala Udruženja dramskih umetnika Srbije za scenografiju predstave Priče iz Bečke šume

    Stojan Notaroš
    pohvala Udruženja dramskih umetnika Srbije za ulogu Kapetana u predstavi Priče iz Bečke šume

  • 1977

    Gordana Vinokić
    nagrada za ulogu Valerije u predstavi Priče iz Bečke šume na 27. Susretu pozorišta Vojvodine u Subotici

    Budimir Pešić
    nagrada Udruženja dramskih umetnika Srbije za ulogu Fezleva u predstavi Crnila

  • 1976

    Sava Damjanović
    nagrada za ulogu Gorčina u predstavi Pelinovo na 26. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Stojan Stojiljković
    nagrada za ulogu Ludog Rogana u predstavi Pelinovo na 26. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Nikola Jurin
    nagrada za ulogu Uglješe u predstavi Pelinovo na 26. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Vladimir Rebezov
    nagrada za scenografiju predstave Volšebni magarac na 10. Susretu lutkarskih pozorišta Srbije u Zrenjaninu

  • 1975

    Stojan Notaroš
    nagrada za ulogu Stefana u predstavi Smrt Stefana Dečanskog na 25. Susretu pozorišta Vojvodine u Vršcu.

    Vladimir Rebezov
    nagrada za scenografiju predstave Smrt Stefana Dečanskog na 25. Susretu pozorišta Vojvodine u Vršcu

    Dr Pavle Vasić
    nagrada za kodtimografiju predstave Smrt Stefana Dečanskog na 25. Susretu pozorišta Vojvodine u Vršcu


    Milan Vukotić
    nagrada za scenografiju predstave Guska na Mesecu na 9. Susretu lutkarskih pozorišta Srbije u Nišu

    Predstava Guska na Mesecu
    najbolja predstava u celini na 9. Susretu lutkarskih pozorišta Srbije u Nišu

    Bogdanka Vakanjac
    Oktobarska nagrada grada Zrenjanina za sveukupni pozorišni rad

  • 1974

    Mihajlo Foro
    nagrada za ulogu Gute u predstavi Ti si to, na 24. Susretu Pozorišta Vojvodine u Somboru

    . Filomena Dogan
    nagrada Udruženja dramskih umetnika Srbije za ulogu Matrjone u predstavi Talenti i obožavaoci.

    Filomena Dogan
    oktobarska nagrada grada Zrenjanina za glumačke domete na sceni Narodnog pozorišta Toša Jovanović u Zrenjaninu.

    Nikola Jurin
    nagrada Udruženja dramskih umetnika Srbije za ulogu Meluzova u predstavi Talenti i obožavaoci.

    Stojan Stojiljković
    pohvala Udruženja dramskih umetnika Srbije za ulogu Gromilova u predstavi Talenti i obožavaoci.

    Vladimir Rebezov
    Orden rada sa srebrnim vencem, za ukupan umetnički rad.

    Mirjana Šajtinac
    nagrada za ulogu Zekana u predstavi Doživljaji mačka Toše na 8. Susretu pozorišta lutaka Srbije u Zemunu.

  • 1973

    Đorđe Damjanov Đekša
    nagrada Iskra kulture KPZ Vojvodine za izuzetan doprinos razvoju pozorišnog života u Vojvodini.

    Aleksandar Ognjanović
    nagrada za režiju predstave Pokojnik na 23. Susretu pozorišta Vojvodine u Subotici.

    Jovan Antić
    nagrada za ulogu Ante u predstavi Pokojnik na 23. Susretu pozorišta Vojvodine u Subotici.

    Stojan Stojiljković
    nagrada za ulogu Spasoja u predstavi Pokojnik na 23. Susretu pozorišta Vojvodine u Subotici

    Lazar Brusin
    nagrada za ulogu Aljoše u predstavi Pokojnik na 23. Susretu pozorišta Vojvodine u Subotici.

    Filomena Dogan
    nagrada za ulogu Agnije u predstavi Pokojnik na 23. Susretu pozorišta Vojvodine u Subotici.

  • 1972

    Ljubiša Ristić
    nagrada za režiju predstave "Buba u uhu" na 22. Susretu Pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Jovan Antić
    nagrada za uloge Šandebiza i Poša u predstavi "Buba u uhu" na 22. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Selimir Tošić
    nagrada za ulogu Kamija u predstavi "Buba u uhu" na 22. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu.

    Anđelka Davidovac
    nagrada za ulogu Lsjen u predstavi "Buba u uhu" na 22. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu.

    Vladimir Rebezov
    nagrada za scenografiju predstave "Buba u uhu" na 22. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Lazar Brusin
    nagrada Udruženja dramskih umetnika Srbije za ulogu Živorada u predstavi "Na leđima ježa".

    Radovan Brankov
    pohvala Udruženja Dramskih umetnika Srbije za ulogu Milosava u predstavi"Na leđima ježa".

    Vladimir Rebezov
    nagrada SIZ-a za kulturu opštine Zrenjanin za ukupan rad

    Šandor Hartig
    oktobarska nagrada grada Zrenjanina za nemerljiv doprinos utemeljenju i razvoju lutkarstva u Zrenjaninu

  • 1971

    Nebojša Komadina
    nagrada za režiju predstave Krmeći kas na 21. Susretu Pozorišta Vojvodine u Vršcu.

    Bogdanka Vakanjac, Stojan Notaroš i Nedeljko Pajević
    nagrada za skupnu igru u predstavi Krmeći kas na 21. Susretu pozorišta Vojvodine u Vršcu

    Bogdanka Vakanjac
    nagrada Udruženja dramskih umetnika Srbije za ulogu Juliške u predstavi Pa izvol`te u Sakule

    Vladimir Rebezov
    pohvala za scenografiju predstave «Krmeći kas» na 21. Susretu pozorišta Vojvodine u Vršcu

    Lutkarsko pozorište Zrenjanin
    oktobarska nagrada grada Zrenjanina povodom jubilarne 15. godine rada

    Marija Ormaji
    oktobarska nagrada grada Zrenjanina za dugogodišnji glumački i animatorski rad u Lutkarskom pozorištu

    Šandor Hartig
    Orden zasluga za narod sa srebrnom zvezdom za ukupan doprinos jugoslovenskog lutkarstva

  • 1970

    Zvonko Đukes
    nagrada za ulogu Generala u predstavi Đavolov učenik na 20. Susretu pozorišta Vojvodine u Somboru

    Ljiljana Rebezov
    nagrada za ulogu Gospođe Dadžon u predstavi Đavolov učenik na 20. Susretu pozorišta Vojvodine u Somboru

  • 1969

    Stevan Gardinovački, Aca Šajber i Lazar Brusin
    nagrada za skupnu igru u Predstavi Zimska bajka na 19. Susretu pozorišta Vojvodine u Subotici

    Filomena Dogan
    nagrada za ulogu Pauline u predstavi Zimska bajka na 19. Susretu pozorišta Vojvodine u Subotici

    Vladimir Rebezov
    nagrada za scenografiju predstave Zarobljena princeza na 4. Susretu dečjih (lutkarskih) pozorišta Srbije u Subotici

    Stevan Gardinovački
    nagrada Udruženja dramskih umetnika Srbije (studijsko Putovanje u Poljsku) za ulogu
    Šaška u predstavi Zimska bajka

  • 1968

    Sava Damjanović nagrada za ulogu Artura Longa u predstavi Život u mojim rukama na 18. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu Mašo Topić nagrada za ulogu Ministra u predstavi Život u mojim rukama na 18. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu Slobodanka Aleksić pohvala za režiju predstave Život u mojim rukama na 18. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu Gordana Vinokić pohvala za ulogu Mili Long u predstavi Život u mojim rukama na 18. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu Stevan Gardinovački pohvala za ulogu Maka u predstavi Život u mojim rukama na 18. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu Milan Cvejanov pohvala za ulogu Levina u predstavi Život u mojim rukama na 18. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu Ljiljana Rebezov
    nagrada Udruženja dramskih umetnika Srbije za ulogu Lusi u predstavi Nesahranjeni mrtvaci

    Sava Damjanović
    pohvala Udruženja dramskih umetnuika Srbije za ulogu Anrija u predstavi Nesahranjeni mrtvaci

  • 1967

    Sava Damjanović
    nagrada za ulogu Vilhelma Sajlera u predstavi Komandant Sajler na 17. Susretu pozorišta Vojvodine u Vršcu

    Vladimir Rebezov
    nagrada za scenografiju predstave Komandant Sajler na 17. Susretu pozorišta Vojvodine u Vršcu

    Mašo Topić
    pohvala za ulogu Nešića u predstavi Komandant Sajler na 17. Susretu pozorišta Vojvodine u Vršcu

    Stevan Gardinovači
    nagrada Udruženja dramskih umetnika Srbije za ulogu Milta u predstavi Ljubav

    Ljiljana Rebezov
    pohvala Udruženja dramskih umetnika Srbije za ulogu Elen u Predstvi Ljubav

    Aca Šajber
    nagrada grada Zrenjanina za dugogodišnji umetnicki rad

  • 1966

    Lutkarsko pozorište Zrenjanin
    nagrada grada Zrenjanina povodom decenije rada

  • 1965

    Sava Damjanović
    nagrada za ulogu Danila u predstavi Ja, Danilo
    na 15. Susretu pozorišta Vojvodine u Subotici

  • 1964

    Boris Kovač nagrada za ulogu Sita u predstavi Ilon, iščezli grad na 14. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu Jovan Antić
    nagrada za ulogu Enoka u predstavi Ilon, iščezli grad na 14. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Mašo Topić
    nagrada za ulogu Adama u predstavi Ilon, iščezli grad na 14. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

  • 1963

    Dušan Rodić
    ravnopravna nagrada za režiju (zajedno sa M.Viragom) predstave Ožalošćena porodica na 13. Susretu pozorišta Vojvodine u Vršcu

    Milutin Mirković
    nagrada za ulogu Proke u predstavi Ožalošćena porodica na 13. Susretu pozorišta Vojvodine u Vršcu

    Vladimir Rebezov
    nagrada za scenografiju predstave Ožalošcena porodica Na 13. Susretu pozorišta Vojvodine u Vršcu

    Boris Kovač
    Sterijina nagrada a ulogu Kapablanke u predstavi Na zelenoj reci čun na
    8. «Sterijinom pozorju» u Novom Sadu

    Predstava Ožalošcena porodica
    pohvala Udruženja dramskih umetnika Srbije

    Vladimir Rebezov
    nagrada Fonda za kulturu SO Zrenjanin za scenografiju predstave Na zelenoj reci čun

  • 1961

    Aleksandar Kovačević
    nagrada za režiju predstave Jabuke u cvetu na 11. Susretu pozorišta Vojvodine u Somboru

    Mihajlo Milićević
    nagrada za ulogu Džima, u predstavi Jabuke u cvetu na 11. Susretu pozorišta Vojvodine u Somboru

    Ljiljana Rebezov
    nagrada za ulogu Izabel u predstavi Jabuke u cvetu na 11. Susretu pozorišta Vojvodine u Somboru

  • 1959

    Petar Vrtipraški
    nagrada za ulogu Tetereva u predstavi Malogradjani na 9. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Milutin Mirković
    nagrada za epizodnu ulogu Perčihina u predstavi Malograđani na 9 Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

    Najbolja predstava
    9. Susreta pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu (Doživljaji Nikoletine Bursaca)

    Vladimir Rebezov
    nagrada za scenografiju predstave Malograđani na 9. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu

  • 1951

    Sava Lazarov
    pohvala za ulogu Velje u predstavi Seoska učiteljica na 5. Susretu pozorišta Vojvodine u Somboru

    Svetislav Mirkov
    pohvala za ulogu Pere Ilića u predstavi Seoska učiteljica na 5. Susretu pozorišta Vojvodine u Somboru

    Milan Cvejanov
    pohvala za ulogu Hadži Zamfira u predstavi Zona Zamfirova na 5. Susretu pozorišta Vojvodine u Somboru

    Jovanka Krasnić
    pohvala za ulogu Doke u predstavi Zona Zamfirova na 5. Susretu pozorišta Vojvodine u Somboru

    Svetislav Mirkov
    pohvala za ulogu Maneta u predstavi Zona Zamfirova na 5. Susretu pozorišta Vojvodine u Somboru

    Josip Vinarić
    pohvala za scenografije u predstavama Seoska učiteljica i Zona Zamfirova na 5. Susretu pozorišta Vojvodine u Somboru

  • 1950

    Lazar Bogdanović
    nagrada za ulogu* u predstavi Podvala na 4. Susretu pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu
    (*Budući da ga nema u zvaničnoj podeli, pretpostavka je da je Lazar Bogdanović zamenio na festivalu Acu Šajbera u ulozi Vuleta Pupavca /D.P.Poljanski- 55 Susreta-festivala pozorišta Vojvodine/)

    Svetozar Nedeljković
    pohvala za uloge Živana, odnosno Sime u predstavama Podvala, odnosno Svet na 4. Susretu Pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu